Kedvtelési célú kishajó‐vezetői tanfolyam

A belvízi kedvtelési célú kisgéphajó-vezetői képesítés belvízen – beltenger kivételével – kedvtelési céllal közlekedő kisgéphajó vezetésére jogosít. Belvízen 7,5 kW-nál nagyobb motorteljesítményű, vagy 7 m testhosszú, vagy hosszabb kisgéphajó vezetéséhez kisgéphajó vezetői engedély szükséges. A képesítéssel 20 méter hosszú, 12 főt befogadó kisgéphajót vezethet a sikeres vizsgázó.

A tanfolyam

Az oktatás célja olyan általános, alapfokú hajós szakmai elméleti-gyakorlati felkészültségű kisgéphajó vezetők képzése, akik képesek a kedvtelési célú hajóvezetéssel kapcsolatos feladatok önálló ellátására, a felmerülő vészhelyzetek kezelésére.

A képzési idő – 16 óra elmélet (4 héten keresztül, kedd és csütörtöki napokon 18:00-20:00).

Az elméleti órák időtartama: 50 perc + 10 perc szünet, a gyakorlat személyenként 2×1 óra.

Az elméleti órák helyszíne: Győri Műszaki Szakképzési Centrum Hunyadi Mátyás Szakgimnázium és Szakközépiskola 9200 Mosonmagyaróvár, Dr. Gyárfás u. 3.

A gyakorlati oktatás helyszín: Mosonmagyaróvár, itató- szabadstrand (Mosoni- Duna 87+800 fkm).

A kedvtelési célú kishajó-vezetői vizsgára való jelentkezéshez mellékelni kell:

• Pontosan, hiánytalanul, olvashatóan kitöltött jelentkezési lap (nyilatkozatokkal, aláírással együtt).
  • Alapfokú iskolai végzettség igazolása. (8 osztály)
  • Egészségügyi alkalmasság igazolása.
  • Elméleti vizsgához betöltött 17. életév, gyakorlati vizsgához betöltött 18. életév igazolása.
  • Jóváhagyott képzés elvégzésének igazolása (elmélet, gyakorlat).
  • Vizsgadíj befizetésének igazolása.
  • 1 db igazolványkép (35x 45 mm).